DK Havenergi
DK Vindkraft
DK Solenergi
DK PtX
DK Innovation
DK CCS
DK BESS
Mette Frederiksen ser mulighed for et tættere klimasamarbejde mellem Danmark og Tyskland, siger hun på et pressemøde.
Michele Tantussi, Ritzau Scanpix

Danmark og Tyskland vil styrke samarbejde om havvind

Danmark og Tyskland skal intensivere samarbejdet om havvind, siger Scholz efter møde med dansk statsminister.
9. FEB 2022 15.55
Offshore
Politik

Prøv DOI i 14 dage

Uforpligtende

Nyheder er værd at betale for.

Tekst, grafik, billeder, lyd og andet indhold på dette website er beskyttet efter lov om ophavsret. DK Medier forbeholder sig alle rettigheder til indholdet, herunder retten til at udnytte indholdet med henblik på tekst- og datamining, jf. ophavsretslovens §11 b og DSM-direktivets artikel 4.

Kunder med IP-aftale/Storkundeaftaler må kun dele Danish Offshore Industrys artikler internt til brug for behandling af konkrete sager. Ved deling af konkrete sager forstås journalisering, arkivering eller lignende.

Kunder med personligt abonnement/login må ikke dele Danish Offshore Industrys artikler med personer, der ikke selv har et personligt abonnement på Danish Offshore Industry

Afvigelse fra ovenstående kræver skriftligt tilsagn fra DK Medier.

https://www.doi.dk//vindkraft/artikel/danmark-og-tyskland-vil-styrke-samarbejde-om-havvind

GDPR